Haktan TEKİN
Mid Level Web Developer
  • Yaşım 23
  • E-Posta Adresim webhaktan@gmail.com
  • Yaşadığım Yer İstanbul / Esenler
  • Tecrübe 6 (Yıl)
  • Askerlik Durumum Muaf(Engelli)
çarpı
GÖNDER
GÖNDERİLDİ VALLA NE DİYİM HELAL OLSUN
Yeşil başlı check'in ördeği Starbucks !
Yayın Tarihi: 02.01.2017
ışığı kapa
ışığı aç
Şimdi öyle bi başlık attım ki napmış ipneler lattenin köpüğünü mü az koymuşlar diyebilirsiniz. ‘Zaten bi kahveyi 10 liraya satıyolar ben sana evde 10 liraya bi de yanına kek yaparım’ diyenlerin konusu bu.

Aslında olayın kahveyle alakası pek yok. Starbucks’ın bir stratejisinden bahsedeceğim. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlardan bol köpüklüsü Starbucks’tan kahve almaya gittiniz. Adam adınız nedir diye sorup kalemi eline aldı. Sanki bana kenan ışık milyoner sunuyor mınakoyim. Havan kime pezevenk ! Neyse adım Haktan dediniz. Adam gitti bardağa adını aktan yazdı. Ben de hemen ooo keriz like’ı deyip yapıştırdım İnstagram’a. Yorumu da yazdım mis gibi ‘ Uhahah ulan trakyalıları çalıştırmayın bu nedir yaaa uhaaa ’ diye. Ben keriz like’ımı aldım almasına da ava giderken de avlandım.

Starbucks’un stratejisine göre adını bilerek yanlış yazıyorlar. Sosyal medyada paylaşıp markanın reklamını yapman için seni kullanıyorlar. Sen de bu tuzağa düşüp orda burda paylaşarak mis gibi reklamlarını yapıyosun adamların. Haa ufaktan yürüdüğün kız likeladıysa amacına da ulaştı demektir. Seni hınzır senii. Bi de bu kahve dökülmesin diye verdikleri o yeşil çubuğun adı ne yaa?
Bu da bana footer olsun.